Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 225.33 227.52
  • Dolar 5.2922 5.3018
  • Euro 5.9886 5.9994
Oturum Aç Üye Ol

TÜM ÇALIŞANLARA EK ZAM KAÇINILMAZ OLDU

Döviz artışlarının ardından zamlar ardı ardına geldi! Elektrikten doğalgaza, meyveden sebzeye tüm kalemler arttıkça arttı. Döviz düşüşe geçse de hiçbir zam geri alınmadı! Tüm çalışan ve emeklilere de EK ZAM kaçınılmaz oldu!
02 Ekim 2018 23:12

Tüm çalışanlara ve emeklilere ek zam artık ihtiyacın da ötesine geçti. Memurlardan tüm emeklilere, işçilerden tüm asgari ücretli çalışanlara 2018 yılı bitmeden ek zam şart oldu! 

Dövizdeki ani artışlardan dolayı petroldan doğalgaza, elektrikten ulaşıma, meyveden sebzeye kısacası iğneden ipliğe zam geldi. Dövizdeki ani artışın ardından düşüş de yaşandı ama hiçbir ZAM geri alınmadı. Bilakis artışlar devam ediyor! 

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından OVP’deki 2018 ılı enflasyonunun% 20.8 olarak açıklanması bile tüm çalışan ve emekliler için acil bir ek zammı gündeme getirdi. 2019 Ocak ayında verilecek zam bile yeterli gelmeyecektir. Ha keza enflasyon oranında zam da tam anlamıyla zam değildir. 

3 Ekim itibarıyla Eylül ayı enflasyon oranı da açıklanacak. Türk-İş ve İTO 2018 Eylül ayı enflasyonunu% 4’ün üzerinde açıkladı. TÜİK de açıklayınca memur ve diğer tüm çalışanlarla emeklilerin yakası biraz daha kısılacak. Bu mihvalde yapılacak tek çözüm ek zammın gündeme alınmasıdır. 

“Madem ki dövizdeki artış nedeniyle fiyatlara zam yapıldı. Dövizdeki düşüşle de fiyatlar indirilmelidir. Fiyat artışları memurun belini bükmüştür. Memura reel kayıplarını giderecek ölçüde acilen ek maaş artışı sağlanmalıdır.” Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN’ın sosyal medyadaki bu sözü bize ilham oldu ve tüm çalışanlara zam konusunu ele aldık!

 

MYMEMUR

MÜLKİ İDARE SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

YORUMLAR

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ